11. Světový kongres environmentální výchovy

28. 6. 2021

11. Světový kongres environmentální výchovy (WEEC) proběhne v Praze a na dalších místech České republiky od 14. do 18. března 2022. Hlavním tématem kongresu je Budování mostů v době klimatické nouze. Vystoupí zde významné osobnosti světů akademie i praxe environmentální výchovy. Kongres umožní diskuzi o aktuálních tématech a perspektivách environmentální výchovy, vzdělávání pro udržitelný rozvoj. Diskutovat se bude v rámci mnoha tematických paralelních sekcí nebo i v tzv. cross-cutting dialogs. Zapojí se také česká environmentální centra, která nabídnou praktické workshopy v rámci field sessions. Součástí kongresu budou také exkurze, kongres pro mladé aktivní lidi ve věku od 14 do 26 let (Youth environmental Education Congress).

K účasti jsou zvaní všichni odborníci a všechny odbornice, kteří se zabývají vzděláváním pro udržitelný rozvoj, environmentální výchovou či se ve svém výzkumu zaměřují na environmentální souvislosti. Termín pro zasílání abstraktů do jednotlivých tematických sekcí je 31. srpna 2021. Tento termín platí také pro tzv. early bird registration

Organizátory jsou Masarykova univerzita, AIM Group International a WEEC Network ve spolupráci s Univerzitou Karlovou, Ministerstvem životního prostředí České republiky a mnoha dalšími partnery z řad českých organizací aktivních v environmentální výchově.